Przyjmujemy wnioski o wypłatę dodatku na inne źródła ciepła

Przyjmujemy wnioski o wypłatę dodatku na inne źródła ciepła

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach rozpoczął przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Wypłata świadczeń będzie realizowana z upoważnienia Wójta Gminy Olszewo-Borki zgodnie z ustawą z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacja na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967).

Więcej

Program Dobry Start 300+ wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny

Program Dobry Start 300+ wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny

ZUS przyznaje świadczenie 300+ w ramach rządowego programu Dobry Start.

Wnioski o 300+ na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem:

Więcej

Polityka senioralna w Polsce

Polityka senioralna w Polsce

Co zrobić aby seniorom w Polsce żyło się lepiej? Jakie działania na rzecz osób starszych powinny podejmować władze lokalne, instytucje czy też organizacje społeczne? Czym w praktyce jest polityka senioralna i jak nią mądrze zarządzać? Między innymi nad tym zastanawiali się uczestnicy dwudniowej „Srebrnej Konferencji”, która odbyła się w dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Goleniowie.

Więcej

Podziękowania dla Mikołaja!!!

Podziękowania dla Mikołaja!!!

Święty Mikołaj niesie radość i obdarowuje prezentami, o czym przekonało się 34 dzieci z terenu naszej gminy, które napisały listy do Św. Mikołaja. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach 20 grudnia 2021 r. dzieci otrzymały wymarzone prezenty przekazane za pośrednictwem świętego Mikołaja, od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Powiatowego w Ostrołęce.

Więcej

Nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach informuje o naborze wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 finansowanego z Funduszu Solidarnościowego. Gmina przyznając usługi opieki wytchnieniowej bierze pod uwagę stan zdrowia i sytuację życiową uczestników Programu.

Więcej

Kolonie dla dzieci rolników

Kolonie dla dzieci rolników

Od wielu lat Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników z całej Polski. Dostaje na ten cel dotacje z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, a tym roku również dodatkowe dofinansowanie z Kuratorium Oświaty w Warszawie. Kolonie organizowane są we współpracy z urzędami gmin i ośrodkami pomocy społecznej. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach pomaga w rekrutacji uczestników kolonii dla dzieci rolników na terenie Gminy Olszewo-Borki.

Więcej

Wycieczka Wilno-Troki

Wycieczka Wilno-Troki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach uprzejmie informuje, iż w dniach 26-27.07.2019 r. odbyła się wycieczka Wilno – Troki dla osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami. W wycieczce uczestniczyło 45 osób. Uczestnicy mieli okazję zwiedzać: Wileńską Starówkę: Ostra Bramę, plac Ratuszowy, boczne uliczki starówki, polski Kościół Św. Ducha, Kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, plac Katedralny, Kościół w Wilnie Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, na którym spoczywa Serce Piłsudskiego oraz Górę Trzech Krzyży.

Więcej

Skip to content