XIII Bal Walentynkowy

„Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat”. Mamy nadzieję, że Bal Walentynkowy, zorganizowany przez Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach, stał się taką właśnie cegiełką. XIII Bal Walentynkowy dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych odbył się 2 marca 2019 r.

Nie potrafimy robić wielkich rzeczy.
Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.
Matka Teresa z Kalkuty

Celem Balu była integracja osób niepełnosprawnych z rówieśnikami i środowiskiem lokalnym oraz budowanie wzajemnych relacji opartych na tolerancji, szacunku i wsparciu. Pragnęliśmy pokazać, że Walentynki to Święto Miłości do drugiego człowieka.

W balu wzięło udział ponad 180 osób. Byli to goście z terenu Gminy Olszewo-Borki wraz z opiekunami, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Białusnym Lasku, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrołęce oraz uczniowie Gimnazjum w Nowej Wsi.

Na Balu obecni byli również: Wójt Gminy Olszewo-Borki – Pani Aneta Katarzyna Larent oraz Proboszcz Parafii w Nowej Wsi ks. Bogdan Najda. Uczniowie Gimnazjum przygotowali występy wokalne oraz zabawy ruchowo-muzyczne. Świetna atmosfera wspólnej zabawy pokazała, jak ważne są uroczystości tego typu w naszym środowisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu, w szczególności osobom niepełnosprawnym, ich rodzicom i opiekunom. Cieszymy się, że mogliśmy gościć Was po raz kolejny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji balu.

Skip to content