Spotkanie z Mikołajem

W niedzielę 18 grudnia 2011 r. w Olszewie-Borkach u zbiegu ulic Średniej i Matejki odbyło się plenerowe Spotkanie z Świętym Mikołajem, który przybył do naszej gminy na zaproszenie dzieci. Szczególnie tych, które wzięły udział w konkursie „List do św. Mikołaja″. Ponieważ tegoroczna zima nie sypnęła jeszcze śniegiem Święty Mikołaj przyjechał do dzieci bryczką wraz ze swym pomocnikiem Reniferem. Wszystkie dzieci, które przybyły na spotkanie otrzymały prezenty w postaci zabawek oraz słodyczy, czyli to o czym pisały w listach.

Podczas spotkania rozdano ponad 120 paczek dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli skosztować gorącego barszczu oraz pasztecików z kapustą i grzybami, które oferował Wójt Gminy Krzysztof Szewczyk.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników cieszyła się „żywa szopka″, w której były owce, lama, kozioł oraz możliwość przejażdżki bryczką – pojazdem św. Mikołaja. Spotkanie z Mikołajem w Olszewie-Borkach zostało zorganizowane po raz drugi, trzeba przyznać iż cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania dziękujemy i serdecznie zapraszamy za rok. Inicjatorami spotkania byli: Urząd Gminy w Olszewie-Borkach, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. A wszystkie prezenty ufundował Święty Mikołaj.

Skip to content