Bal Walentynkowy 2017

Radość dzielenia się, czyli XI Bal Walentynkowy.

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat… Uśmiech na twarzy osoby niepełnosprawnej, która może wyjść z domu, bo ktoś chciał jej towarzyszyć, a ktoś inny chciał spędzić z nią czas jest bezcennym przeżyciem dla obydwóch stron. Tak też było tym razem podczas kolejnego Balu Walentynkowego zorganizowanego przez Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach. XI Bal Walentynkowy dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych odbył się 4 lutego 2017r. Celem tegorocznego balu, jak również wszystkich jego poprzednich edycji, była integracja osób niepełnosprawnych z rówieśnikami i środowiskiem lokalnym oraz budowanie wzajemnych relacji opartych na tolerancji, szacunku i wsparciu. W balu wzięło udział ok. 200 osób. Byli to goście z terenu Gminy Olszewo-Borki wraz z opiekunami, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Otwarte serce” w Ostrołęce, dzieci i młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Białusnym Lasku oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie,  uczniowie  Gimnazjum w Nowej Wsi.

Na balu obecni byli również: Marian Krupiński – Radny Sejmiku Mazowieckiego, Wójt Gminy Olszewo-Borki- Krzysztof Szewczyk oraz Ks. Bogdan Najda – Proboszcz Parafii w Nowej Wsi. Uczniowie Gimnazjum przygotowali występy taneczne oraz zabawę ruchowo-muzyczną pt.: „Rzepka”. Świetna atmosfera wspólnej zabawy pokazała, jak ważne są uroczystości tego typu w naszym środowisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Balu, w szczególności osobom niepełnosprawnym, ich rodzicom i opiekunom. Cieszymy się, że mogliśmy gościć Was po raz kolejny.

Dziękujemy wszystkim Sponsorom BALU WALENTYNKOWEGO, a w szczególności:

  • Panu Leszkowi Kucabie i członkom Integracyjnego Klubu Sportowego „Razem”,
  • Panu Marianowi Krupińskiemu – Radnemu Sejmiku Mazowieckiego,
  • Państwu Annie i Arkadiuszowi Kobrzyńskim, Państwu Katarzynie i Januszowi Szczepankom,
  • Państwu Barbarze i Leszkowi Pragaczom, Pani Lucynie Pokornickiej.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi i nauczycielom Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego za zorganizowanie BALU.

Skip to content